Aruba seadmega saab kiiresti tuvastada võrguprobleemide põhjuse

 
Kontori WiFi kiiruse langedes või ka profülaktiliselt iga paari aasta järel tasub terviklikult hinnata võrgu kvaliteeti, mida saab kiiresti teha Aruba User Experience Insight (UXI) seadmega.

 

Isegi kui kontori traadita interneti võrk toimib alguses hästi ning ühendus on kiire, võivad mõne aja pärast ilmneda probleemid. Põhjuseid võib siin olla mitmeid: näiteks uus naaberfirma, kes paigaldab oma kontorisse hulgaliselt WiFi tugijaamu, mis hakkavad ka teie võrku segama. Et probleemi põhjused tuvastada, tuleb teha võrgu kvaliteedi hindamine, milleks HP Enterprise gruppi kuuluv võrgulahenduste tootja Aruba on välja arendanud spetsiaalse seadme.

 

Olenevalt mudelist väliselt WiFi-ruuterit või nutikõlarit meenutav Aruba User Experience Insight hindab kvaliteeti nii traadiga kui ka traadita võrgus, analüüsides signaali tugevust, võrgu latentsust, autentimise kiirust, DHCP andmevahetusprotokolli toimimist jne. Lisaks sellele simuleerib hindamisseade lõppkasutajate tegevusi ning testib mitmekümne enimlevinud rakenduse kasutamist, näiteks e-post, Facebook, Youtube.

 

Sisuliselt on Aruba võrgu kvaliteedi hindamisseade tehnilise toe käepikenduseks, mis automatiseerib analüüsi ning võimaldab oluliselt kiiremini võrguhäirete põhjustele jälile saada. Kui arvutikasutaja kaebab aeglase ühenduse üle, siis tavaolukorras mõõdetaks signaali tugevust ning teisi võrgu toimise tehnilisi näitajaid. Seejärel logiks IT-spetsialist kohapeal või kaughalduse teel kasutaja arvutisse ning testiks probleemsete rakenduste toimimist, sest aeglase ühenduse põhjus võib peituda ka lõppseadmes. Aruba hindamisseadme kasutamisel pole aga neid tegevusi vaja ette võtta, kuna raport võrguühenduse ja enimlevinud rakenduste toimimise kohta on tehnilisele toele koheselt kättesaadav. Samuti võimaldab see seade lihtsasti võrrelda kontorisisese kaabelvõrgu ja WiFi kvaliteedinäitajaid.

 

 

  

 

Võta meiega ühendust: 

 

Raido Vahi
raido.vahi@datafox.ee

 

 

 

 

 

 

Loe lisaks:

Ära vii viirust kontorisse ega kaota andmeid kodukontoritesse

Andmed on ettevõtte vara ja neid tuleb kaitsta!