VMware vSphere litsentseerimine muutub

Kui VMware vSphere virtualiseerimistarkvara on pidevalt täienenud uute funktsionaalsustega, siis litsentseerimine on eksisteerinud pikka aega muutumatul kujul. Tulevad muutused mõjutavad ka paljusid Eesti kliente, sest vSphere Enterprise kasutajaid on päris palju. Alates 30. juunist ei ole võimalik tellida vSphere Enterprise taseme litsentse. Hinnakirja jäävad endiselt Essentials Kit-d, vSphere Standard ja vSphere Enterprise Plus litsentsid. Litsentside hinnatasemed kallinevad.

Tänased vSphere Enterprise kliendid saavad jätkata litsentside kasutamist ja koheselt ei ole vaja hakata muudatusi tegema. VMware tagab tootetoe olemasolevatele vSphere Enterprise klientidele kuni ametliku toe lõppemiseni (märts 2020, vSphere Enterprise 6.0). See tähendab kahjuks, et vSphere Enterprise litsentsidele ei ole võimalik saada versiooniuuendusi 7.0 jne. tasemele. vSphere Enterprise downgrade võimalust vSphere Standard tasemele VMware ei paku.

Kuni 25. juunini saavad vSphere Enterprise kliendid 50% allahindlusega uuendada oma vSphere litsentsid vSphere Enterprise plus tasemele. Uprgade hind: 300,00 EUR PER CPU + tootetugi 109,00 EUR. vSphere Enterprise Plus versiooni võimalustega saab tutvuda SIIN!

vCenter haldusserver täieneb

vSphere vCenter Standard litsentsile lisab VMware tasuta täiendava funktsionaalsuse: 25 Log Streams of vRealize Log Insight for vCenter Server.

Muutused Virtual SAN litsentsimises

VMware tarkvarapõhise storage lahendusest on täpsemalt kirjas meie varasemas postituses (loe siit!). Täna on väljas ka uus Virtual SAN 6.2 versioon, mis sisaldab täiendavaid võimalusi: de-duplitseerimine, QoS, Software Checksum, RAID5/6. Virtual SAN litsentsitakse nüüd kolmes eri versioonis: Standard, Advanced ja Enterprise Plus. Kliendid, kellel on juba ostetud VSAN Advanced litsentsid saavad VSAN Enterprise Plus taseme litsentsid.

Vaata SUUREMAT pilti- Software Defined Data Center

VMware vSphere platvormi on täiendatud pidevalt. VMware on lisanud oma tootevalikusse vSphere haldus ja monitooringutooteid. VMware vSphere platvormiga tasub kindlasti jätkata, sest VMware toetab tarkvarapõhise andmekeskuse täislahendust, mis on integreeritud juba olemasoleva vSphere platvormiga. Vsphere+ VSAN+ NSX+ vRealize pakuvad rohkemat kui teised converged lahendused.

Lisainfo VMware toodete ja litsentsimise kohta: info@datafox.ee