Veeami laseb välja uue versiooni – Veeam Availability Suite 9.5

 

Õige pea tuleb Veeamil välja uus versioon oma ülimenukast tarkvarast Veeam Backup & Replication. Kui siiamaani on Veeam oma versiooni uuendused ajastanud VMware omadega, siis seekord on nad keskendunud hoopis Microsofti uuele Windows Server 2016. 

 

 

Windows Server 2016

Septembri lõpus ilmunud uus versioon Windows Serverist tõi kaasa mitmeid uuendusi, kaasa arvatud Hyper-V ja Software Defined Storage valdkonnas. Uus Veeami versioon toetab nüüd ka Nano serverit, kui seda kasutatakse Hyper-v hostina. Lisaks on täielikult toetatud ka uus Storage Spaces Direct SDDC lahendus.

Microsoft on valmis saanud Hyper-V jaoks ka uue muutuvate blokkide driveri (Resilient Change Tracking). Kui varasemalt paigaldas Veeam varukoopiad oma driveri hostile, siis edaspidi kasutab Veeam varukoopiate tegemiseks just Hyper-V jaoks valminud driverit, mis peaks muutma koopiate tegemise veelgi kiiremaks ja efektiivsemaks. 

Microsoft Azure

Varasemates versioonides olid Veeamil olemas tööriistad, millega sai virtuaalmasinaid taastada Azure keskkonda. Uues versioonis on need tööriistad juba põhiprogrammi sisse integreeritud ja kõike saab teha ühe konsooli kaudu. Veeami Backup & Replicationi uut versiooni kasutades on veel lihtsam oma servereid migreerida Azure või kasutada Azure dev/test pinnana. Lisaks on parandatud ka Active Directory, Exchange, MSSQL ja Sharepointi tugesid ning oluliselt on parandatud ReFS tuge.

 

VMware

Lisaks väiksematele parendustele on VMware seekord mõeldud ka teenusepakkujatele ning seda väga korraliku vCloud Directory toe näol. Kliendid saavad nüüd ise valida eeldefineeritud backup põhjade vahel, kuhu saab vastavalt vajadusele enda servereid lisada ning ka taastada. Enam ei pea klient selle tegemiseks sõltuma teenusepakkuja valmisolekust.

 

Veeami uued tooted

Lisaks uuele Veeam Backup & Replication tarkvara versioonile lisandub järgmise uuendusega Veeami tooteportfelli kaks uut toodet.

Esimene ja ilmselt kõige oodatum on Veeam Backup Agents. Nagu nimigi ütleb on tegu backup agentidega, mida saab paigaldada kas tööjaamadesse või serveritesse. Serveritest on toetatud nii füüsilised kui ka avalikus pilves asuvad serverid. Operatsioonisüsteemidest on toetatud Windows ja Linux (Debian ja Red Hat ning nende derivaadid).

Agente tuleb 3 varianti:

● Free – Basic funktsionaalsusega agent.
● Workstation – Võimaldab paindlikuma ajastamise. Lisaks ka Backup cache, juhuks kui pole võrku, ja otseloomulikult ka Veeam Cloud Connect tugi.
● Server – Lisaks workstationi funktsionaalsusele on veel juures ka application aware tugi, mis tähendab sama funktsionaalsust nagu virtuaalmasinate varundamisel.

Hinnastamine on sellel tootel agendi põhine.

 

Veeam Backup for Microsoft Office 365

Uue versiooniga lisandub ka uus tööriist Veeam Backup for Microsoft Office 365, mille abil saab teha onpremise varukoopiaid Office365 postkastidest. Toetatud on ka exchange hübriidkeskkonnad. Veeam on öelnud, et tulevikus soovivad nad liita selle tööriistaga ka Onedrive ja Sharepoint Online.

 

On hea meel tõdeda, et Veeam on lõpuks võtnud kuulda kliente ning murdnud välja oma ’virtual only’ mentaliteedist. Kindlasti muutuvad veel edaspidigi Veeam Backup & Replication lisad nagu Veeam Backup Agents ja Veeam Backup for Office 365 ning seda veelgi atraktiivsemaks ja asendamatumaks.

 

 

Küsi lisa:

Margus Laanem