Microsoft 365 Premium pakett sisaldab ka turvatooteid ja seadmete halduslahendusi

 

Järjest enam kliente kasutab Microsoft 365 pakette, kombineerides neid viirusetõrje ja teiste turvalahendustega. Vähem aga teatatakse, et ärikliendile mõeldud Premium pakett juba sisaldab kõiki peamisi andmekaitsefunktsionaalsusi oma ettevõtte baastasemel kaitsmiseks küberohtude eest ning arvutite ja mobiilseadmete halduslahendusi, kirjutab Datafoxi teenuste juht Kristjan Ok.

 

Pilves olevate andmete turvalisus muutub üha olulisemaks ja seetõttu on järjest tähtsam ka nende seadmete turvalisus, mille kaudu pilvekeskkondi kasutatakse. Olgu siis tegemist andmete varundamisega OneDrives, e-postiga Exchange’s, failiserveriga SharePointis või meeskonnatööga Teamsis – varundamist ja kaitset pahavara eest vajavad ka need teenused. Microsoft 365 Business Premium pakett ongi loodud selleks, et kaitsta pilveteenuste kasutajaid erinevate küberohtude eest.

 

E-posti ja kasutajaseadmete kaitse

Premium paketi täiustatud ohutõrje sisaldab Microsoft Defenderit, mis pakub kaitset meilisõnumite manustesse ja linkidesse peidetud ründe- ja lunavara ning ka nullpäevaohtude eest. Meiliteenuse kaitsmine pahavara eest on äärmiselt oluline, kuna suur hulk küberründeid pannakse endiselt toime e-posti kaudu. Microsoft Defenderi viirusetõrje kaitseb ka arvuteid ja mobiiliseadmeid viiruste, nuhkvara ja muu pahavara eest. Et pakkuda seadmetele veelgi paremat kaitset, kombineerib Datafox Defenderit Sophose turvalahendustega.

 

Andmete ligipääsuõigused ning turbepoliitika

Office’i mobiilirakenduste kaitse piirab andmete sattumist võõrastesse seadmetesse või selleks volitamata inimesteni. Isegi kui andmed jõuavad ettevõttest välja, pole nendega midagi peale hakata, sest failid lihtsalt ei avane. Samuti saab luua reeglistiku, mis reguleerib juurdepääsu ettevõtte andmetele ning keelab näiteks nende kopeerimise või edasi saatmise. Turbepoliitika võimaldab kindlaks määrata, millisest võrgust ja milliste konkreetsete turvaseadistustega arvutist on üldse võimalik andmetele ligi pääseda, et vältida turvamata arvutite kasutamisest tingitud riske.

 

Kiire eelseadistamine ja erinevad turbepoliitikad erinevatele ametikohtadele

Premium paketis sisalduv halduslahendus võimaldab häälestusabilisega seadistada turbefunktsioonid nii Windows 10 arvutites kui ka iOSi ja Androidi mobiilseadmetes. Lihtsustatud juhtelementidega saab kiiresti luua erinevaid turbepoliitikaid vastavalt sellele, millisel ametikohal olev töötaja hakkab arvutit kasutama. Nii on võimalik Microsofti Autopilotiga seade kiiresti eelseadistada, vajalikud Office’i rakendusi juurutada ning uuendusi automaatselt paigaldada.  

 

Microsoft 365 Premium paketiga kaasnevad andmekaitselahendused on piisavad selleks, et pakkuda ettevõtetele ilma lisakuludeta baastasemel küberturvet. Nõudlikumates keskkondades soovitame kasutada täiendavat viirusetõrjet, näiteks Datafox ise pakub selleks Sophose lahendusi. Lisaks sisaldavad andmekaitselahendusi suurettevõtetele mõeldud Microsoft 365 Enterprise 3 ja Enterprise 5 paketid. Kuna aga Business Premium pakett sobib kuni 300 töötajaga ettevõttele, siis on see sobilik ka suurele osale Eesti firmadest.

 

Pilvekeskkonnas olevate andmete varundamine

Lisaks soovitab Microsoft enda pilveteenuses olevaid andmeid varundada, kuna ettevõtte varunduspoliitikal on oma piirangud. Kõik kliendid on küll kaitstud Microsofti pilveserverite võimalike tehniliste rikete vastu, ent sageli tuleb ette, et lõppkasutajad kustutavad ise kas kogemata või tahtlikult mingeid andmeid. Samuti võib ettevõte langeda paha- ja lunavararünnaku ohvriks.

 

Datafox kasutab Microsoft 365 klientidele andmevarunduse pakkumiseks Microsofti ametliku koostööpartneri Veeami lahendusi, mis võimaldab kiiresti taastada Exchange’i postkastid ja e-kirjad, SharePointi saidid, dokumendid, teegid ja loendid, OneDrive for Businessi kontod, failid ja kaustad ning Microsoft Teamsi kanalid, vahelehed ja seaded.

 

Teenuse maksumus koosneb Veeam 365 varundusteenuse kasutajalitsentside arvust, varukoopiate andmemahust ja haldustasust. Seejuures on võimalik määrata, kas varundatakse kõikide või ainult osade lõppkasutajate andmeid ning mis andmetest täpselt varukoopiad tehakse ja kui kaua neid varundussüsteemis hoitakse.

 

Kui soovid lisainfot Microsoft 365 ohutõrje ja varundusvõimaluste kohta, siis kirjuta:

 

 

Kristjan Ok
kristjan.ok@datafox.ee

 

 

 

 

 

 

 

Loe lähemalt:

Kuidas korraldada ettevõttes salasõnade jagamist?

Kohtutäituribüroo Andrei Krek võttis kasutusele meie loodud rakenduse Simpledsk