Meeskonnaüritused on aidanud muuta meie tiimi sõpruskonnaks

Oleme oma meeskonnaüritustega püüdnud kujundada sellise õhkkonna, et Datafox ei oleks ainult tööandja, vaid omamoodi sõpruskond, kellele meeldib ka pärast tööaega koos olla, kirjutab turundus- ja e-äri juht Maria Kirtsi.

Kuidas me Datafoxis meeskonnaüritusi teeme? Meil on igal aastal kaks suuremat mitmepäevast üritust, mida väga oodatakse – need on talve- ja suvepäevad. Samuti on meil kvartaalsed sündmused, näiteks jõulud, naiste- ja meestepäev, vabariigi aastapäeva tähistamine kiluvõikudega jne, millele lisanduvad jooksvalt kümned väiksemad koosolemised.

Sündmuste sisu valivad töötajad

Sündmuste valikul ei ole määravaks mitte juhtide nägemus, vaid proovime alati arvestada töötajate enamuse sooviga. Nii oleme sellest lähtuvalt käinud matkamas, bowlingut mängimas ja Linnahalli tagaruumides tuuritamas, teinud kontoris mängude õhtu või korraldanud uuendusliku jõuluhommiku, nii et tol päeval oli kogu tiim varakult kontoris kohal. Üllatuslikult ilmus hommikul kohale ka jõuluvana ning kuna eranditult kõik kolleegid said jõulukingi, siis võib järeldada, et kõik on kahtlemata head tööd teinud ja muidu head lapsed olnud.

 

Kaasame alati töötajaid ka talve- ja suvepäevade korraldamisse, uurides alati tiimilt, mida neil üritustel teha soovitakse. Tänu sellele on osavõtumäär kõrge ning kõik tulevad meeleldi kohale, kuna ürituse loovad eeskätt meie erilised inimesed, mitte niivõrd tähtpäev või sündmus ise.

 

Peame kolleege iga võimalusel meeles

Meile meeldib oma kolleege meeles pidada, kuid see toimib ka vastupidiselt –  töötajad ise tahavad samuti oma tähtpäevi koos tiimiga tähistada. Olgu selleks auto ost, juhiloa saamine vms  – kõik see on piisav põhjus kokku tulla ning kooki süüa. Rääkimata sünnipäevadest, kooli lõpetamisest, abiellumisest või lapse sünnist, mille puhul on juba pikaajaline traditsioon, et ühisel tähistamisel katab peolaua kontorisse Datafox.

 

Nali ja naer kontoris

Nali ja naer on lahutamatu osa Datafoxi DNA-st ning mitte ainult 1. aprillil, vaid pigem isegi igapäevaselt, nii et ettevõtte 10. sünnipäeva tähistamisel oli paslik korraldada koguni naljavõistlus uute stand-up talentide avastamiseks. Näiteks büroojuht Õnne sünnipäeval oli tema teekond alates parkimiskohast läbi terve Tammsaare ärikeskuse kuni töölauani meie kontoris kaunistatud sünnipäevalapse enda fotodega, aga mitte lihtsalt fotodega – tehnoloogia imepäraseid saavutusi kasutades oli Õnne neil oma tõelises olekus ehk imelise muinasjutuprintsessina. Tegevjuht Marko sünnipäeval võttis aga kontoritäis rahvast ta vastu nii, et kõigil olid ees Marko näoga maskid, nii et tekkis kloonimise igipõline fundamentaalküsimus – kes neist on originaal ehk autentne Marko ja kes kloonid, sest kõik väitsid end olevat just selle esimese ja algse Marko 😉 Oleme oma 100% avatud kontorisse ehitanud mõnele juhatuse liikmele ajutiselt erakabineti, pakkinud terveid kontorilaudu kinkepaberisse, kinnitanud Lennarti tooli all pasuna, mis istumisel oma kohalolekust ka valjusti märku andis – kes kõiki neid väikseid ja veidi suuremaid vempe jõuab üles lugeda…

 

 

 

 

Kirjapandamatu, ent selgelt hoomatav „miski“

Paljude kolleegide hinnangul on Datafoxis kohal veel oluline „miski“, mida ei saa töölepingusse kirja panna, kuid mis siiski on kergesti hoomatav – siin on hea töötada tänu kodusele ühtekuuluvustundele! Usutavasti on oma roll selle „miski“ tekitamisel olnud ka meie tihedal tiimiürituste kaval.