Kuidas kaitsta oma andmeid võimaliku vangistamise eest?

 

Küberkuritegevuse võidukäik kogub maailmas üha enam hoogu. Ainuüksi viimase aastaga on maailmas lunavara juhtumite arv kasvanud 6 korda. Ekspertide sõnul ületas sel viisil kuritegevusest teenitud tulu 2016 aastal ainuüksi 1,2 miljardit dollarit.

 

Lunavara on tänapäeval üks enamlevinumaid pahavara ründeid, mis mõjutab enim ettevõtte igapäevast äritegevust – see krüpteerib failid ja hoiab neid pantvangis kuni lunatasu on makstud. See aga annab omakorda tugeva hoobi ettevõtte produktiivsusele, mis toob tihtipeale kaasa soovimatuid tööseisakuid, nii tootmis- kui teenindusprotsessides.

Muutus on toimunud ka rünnatava sihtmärgi osas – tänapäeva ründed on rohkem fokuseeritud lõppkasutajale, minnes nii mööda kohati küllaltki hästi turvatud ettevõtte kesksüsteemidest. Statistiliselt pannakse sel viisil toime rohkem kui 90% rünnakutest ja meie endi poolt kasutatav igapäevane tarkvara töötab meile vastu läbi puudulike turvapaikamiste ja tegemata jäetud koolitustele. Kõik see aga paneb üha suurema surve ettevõtte infoturberessurssidele, mida on niigi vähe või mida ei eksisteeri tihtipeale üldse.

 

Millised on lahendused antud olukorrale?

 

Sophos Intercept X– täiesti uus lähenemine tööjaama infoturbele.

 

Sophos on tulnud turule uue põlvkonna tööjaama kaitse lahendusega, mis pakub ühte maailma parimat kaitset lunavara ja nullpäeva rünnete vastu ning omab terviklikku juurpõhjuste analüütikat. Sophos Intercept X sisaldab endas ka Sophos Clean pahavaraeemaldajat, mis mitte ainult ei eemalda arvutisse jõudnud pahavara, vaid elimineerib ka pahavara poolt loodud kuritahtliku koodi ning selle registrivõtmed. Seda kõike selleks, et taastada olukord endisele olekule, mis oli enne nakatumist.

 

Sophos_Datafox

 

Kuidas Intercept X toimib?

 

Sophos Intercept X omab endas ainulaadset patenteeritud Gryptoguard tehnoloogiat, mis peatab lunavara enne, kui ta jõuab ettevõttele tõsist kahju tegema hakata e. Intercept X ennetab, tuvastab ning vajadusel peatab lunavara poolt algatatavad toimingud.

Gryptoguard tehnoloogia monitoorib failidele juurdepääsu – kui avastatakse kahtlased toimingud, luuakse failidest ennetavalt automaatselt koopiad. Pahatahtlik protsess peatatakse ning analüüsitakse selle ajalugu. Samaaegselt taastatakse originaalfailid eelnevalt tehtud koopiast ning nakatanud failid eemaldatakse. Kogu toimuva kohta saab nii kasutaja kui ka administraator teated ning juurpõhjuste analüütika abil saab hiljem täie selguse, mis täpselt toimus, ründe ulatusest ning sellest, kuidas pahavara eemaldati.

 

Soovitame Sophos Intercept X-i kasutada koos teiste Sophose ökosüsteemi lahendustega nagu Endpoint Protection ja Sophos Next-Generation XG tulemüür, mis unikaalse Heartbeat tehnoloogia abil tagab teie ettevõttele võimalikult laia kaitse IT turvalisuse osas. Lisaks toimib Sophos Intercept X ka teiste tootjate  lahendustega ning pakub täiendavat väärtust Teie tänastele infoturbe lahendustele.

 

Kuidas Intercept X hankida?

 

Intercept X on litsentseeritav töökohapõhiselt – seda on saadaval nii aastapõhise litsentsina kui ka kuutasulise teenusena. Töökohapõhine hind sõltub konkreetselt kasutajate arvust – mida rohkem kasutajaid seda soodsam on hind.

 

 

PS! Mõned täiendavad soovitused vältimaks lunavaraga nakatumist:

 

1. Igal arvutikasutajal peaks arvutis olema viiruse/pahavara tõrje, mis aitab ennetada ning käivitada vastumeetmeid lunavara või muude pahavara rünnakute eest. Üheks selliseks heaks näiteks on Sophos Endpoint Protection tööjaamakaitse, mis koos Sophose ainulaadse Intercept X lunavara tõrje lahendusega, mitte ainult ei blokeeri lunavara, vaid taastab ka juba krüpteerida õnnestunud failid krüpteerimiseelsele kujule. Loomulikult juhul, kui kogu lahendus on enne lunavara arvutisse jõudmist sinna paigaldatud.

2. Arvutist/ettevõtte andmetest peab ALATI olema varukoopia. Soovitavalt kahel eraldi meedial ja mitmes eri asukohas. See tagab selle, et ka kõige mustema stsenaariumi korral on võimalik andmeid varukoopiast taastada ja ei pea küberkurjategijatele maksma nende tagasi saamiseks.

3. Ärge avage kahtlaseid e-maili linke, e-maili attachmente – enam kui 50% kogu pahavarast satub ettevõtetesse just läbi nende. Samuti olge ettevaatlikud erinevate programmidega, mida veebist tõmbate, leitud USB mälupulkadega, mida arvutisse ikka ja jälle sisestatakse jne. Kõige selle elimineerimise ja ennetamise vastu aitab jällegi tööjaama kaitse programmid, nagu näiteks eelpool mainitud Sophose lahendused.

 

 

Võtke meiega ühendust ning leiame üheskoos parima lahenduse, võitlemaks lunavara vastu Teie ettevõttes.

 

 

Tõnis Teder

tonis.teder@datafox.ee

+372 501 87 85

 

 

 

Loe lisaks:

Lunavara rünnak on vaid aja küsimus – oled Sa selleks valmis?

Kõik teavad arvutiviirustest kõike. Või vähemasti nii nad arvavad.

infoturve, IT turvalahendused, viirusetõrje, tulemüür, arvutikaitse, lunavara, pahavara, info security, IT security, security, malware, endpoint protection, anti virus, anti-ransomware, ransomware, firewall, next generation firewall, UTM, MDM, mobiilseadmete haldus, serveri kaitse, server protection, failijagamine, krüpteerimine, krüpteerimislahendused, encryption, web security, veebikaitse, e-mail security, e-posti kaitse, e-maili kaitse, Wifi, Secure Wifi, turvaline Wifi, file scanning, DLP, Fata loss prevention, andmelekete kaitse, heartbeat, security heartbeat