DELL EMC WORLD konverentsi 3 minuti ülevaade

 

 

Mai alguses toimus USA-s Las Vegases suurima IT tehnoloogiafirma DELL EMC konverents DELL EMC World 2017. Neljal päeval räägiti ca 500 erinevast teemast, osales 13000 inimest ja umbes sada IT tootjat, kes DELL EMC varjus oma lahendusi tutvustasid. Igaljuhul võimas IT show! Ürituse üldsõnumid olid väga trumbilikud: “Better Together” ja “Make it Real”. Turundust on sellistel üritustel väga palju ning olulise info saamiseks tuleb sõnumeid filtreerida, de-duplitseerida, replitseerida jne.

DELL EMC toodete valik on lai – alates arvutihiirest kuni suurte andmehoidlalahendusteni ja kõik, mis sinna vahele jääb. DELL EMC World konverentsil räägiti uutest andmekeskuste lahendustest ja IT trendidest, mis järgmise aasta jooksul juhtuma hakkavad.

Mis olid siis olulisemad uudised, mis sobivad ka Eesti turule? Siin on neli uudist Datafoxi valikul Eesti klientidele:

 

1. Uus serverite põlvkond – Dell EMC PowerEdge Server 14G. Veel turvalisem, laiendatavam ja võimsam põlvkond võrreldes tavaliste serveritega. Uued serverid, mis kasutavad Inteli uusi protsessoreid, tulevad lähiajal välja tegelikult kõikidel tootjatel. Serverlahenduste planeerimisel tasub arvestada, et uued mudelid on kohe väljas ja asendavad olemasolevad v4 põlvkonna serverid. Delli uued serverid on saadaval alates 11. juuli 2017. Lisainfo siit! 

2. Uued ja kiiremad keskklassi andmehoidlad: Unity ja SC seeria. Ühinenud DELL EMC valikus on kaks midrange storage toodet: EMC Unity ja Compellent SC mudelid. Tegemist on kattuvate toodetega aga selliste ühinemiste puhul on see tavapärane olukord. Mõlemad tooted jäävad turule, kuid neid positsioneeritakse erinevalt – Unity mudelit pakutakse pigem All Flash ja SC seeriat hübriidlahendusena. Uued mudelid annavad rohkem „hobujõude“ – kiirendus on parem ja kogu see jutt…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Andmete kaitse ja varundamise osas tutvustati uut Integrated Data Protection Appliance (IDPA) lahendust. Tegemist on kõik ühes varunduslahendusega, mis sisaldab Avamar varundustarkvara, varundusserverit ja salvestuspinda. Väiksem PA5000 seade pakub nt. 34-130 TB kasutatavat andmemahtu, pakub keskmiselt 55:1 andmesalvestusvõitu ja toetab enamlevinud ärisüsteemide varundamist kiirusel kuni 24 TB/h.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ära tasub märkida ka aasta alguses turule jõudnud deduplitseeriv varundusseade DD6300, mis asendas senise populaarse DD2500 mudeli. DD6300 on tänu sisemisele SSD vahesalvestuspinnale kiirem, kuni 24 TB/h. DD seadmetel on parim integratsioon ka Veeam B&R varundustarkvaraga.

 

4. Internet of Things (IOT) on valdkond, millest räägitakse palju, kuid mitte väga konkreetselt. 99% ajast esitatakse näiteid, kuidas külmkapp on ühenduses võrguga ning suhtleb e-poega sellest, milliseid kaupu oleks vaja parasjagu juurde. Aga mis on tegelikult IOT’i kõhus ja mis on IT roll? DELL EMC Worldil oli IOT-le pühendatud eraldi konverentsipäev. DELL EMC IoT kontseptsioon tähendab koostööd umbes 70 erineva partneriga, loe lähemalt siit! VMware tutvustas VMware Pulse IoT Center lahendust. DELL EMC-l on olemas IOT tooted ja lahendused (infrastruktuur, analüütika, võrk, turvalisus), loe lähemal siit!

 

Lisaks väärivad märkimist:

1. Tarkvarapõhine storage uus versioon ScaleIO 3.0 pakub nüüd ka de-duplitseerimist
2. HyperConvergedInfrastructure platvorm VxRail 4.0 SP uus versioon ja soodsam hinnastus alates 25000 USD
3. Dell EMC hübriidpilvelahendus koos MS Azurega: Dell EMC Cloud for Microsoft Azure Stack. 

 

Datafox on DELL EMC lahenduste edasimüüja ja integreerija. Aitame Eesti ettevõtetel luua töökindlaid serverikeskuse lahendusi ja tagada äriandmete kaitse.

 

DELL EMC lahenduste kohta küsi lisainfot:
myyk@datafox.ee

 

Loe lisaks:

Kas sina oled kaitstud WannaCry krüptoviiruse eest?

Uue põlvkonna andmekeskuse lahendused ootavad Sind

5 lihtsat küsimust turvariski tuvastamiseks