Datafoxi uus kontor: rohkem ruumi, värske väljanägemine

 

Jõulude eel sai valmis meie kontorilaiendus, kus pinda on kolmandiku võrra rohkem kui seni. Büroojuht Õnne Kask tutvustab uue väljanägemise saanud Datafoxi kontorit.  

 

Vajadus suurema kontori järele tuli sellest, et Datafox laienes sel aastal õige mitmes suunas. Muude tegevusnäitajate kõrval kasvas tublisti ka tiim – meiega liitus üle 10 uue kolleegi ja seda mitte ainult pealinnas. Seetõttu laiendasime kontoreid nii Tallinnas kui Tartus.

 

Kuna koroonaaeg muutis tublisti töötegemise iseloomu, siis kujundasime uue kontori nii, et see vastaks paindliku hübriidtöö nõuetele. Umbes pool Datafoxi enam kui 45-liikmelisest tiimist töötab iga päev distantsilt, kuid edasisele laienemise mõeldes on töötajaskonnaga samas suurusjärgus töökohti ka uues kontoris olemas. Lisaks on meil palju diivaneid, nurgakesi ja suur köök, nii et töötegemise koha leiab endale igaüks ka siis, kui ühel päeval peaksid kõik meie inimesed korraga kontorisse tulema.

 

Kui mõni ettevõte on läinud seda teed, et kõik töökohad kontoris ongi käest-kätte liikuvad, siis meil on taolisi vaba kasutusega töölaudu siiski vähemuses. Inimestega rääkides selgus, et vaatamata hübriidtöö ajastule tahavad paljud oma lauanurgakest – oma koha tunnet. Seepärast säilitasime enamikule kolleegidest töölauad ja arvestasime kohtade jaotusel, et tiimid saaksid paikneda koos ning neil oleks ühise mõttetöö tegemiseks olemas ka vaiksemad alad. Kõik töökohad on täpselt sama varustusega: kaks välisekraani sülearvutiga ühendamiseks ning üles-alla liigutatavad lauad, et saaks vahepeal ka selga sirutada ja püsti seistes tööd teha.

 

Kuna meie kontorid on avatud planeeringuga, siis kõige suurem kitsaskoht oli seni just nõupidamisruumide nappus. Et seda leevendada, tegime uude kontorisse juurde neid tervelt neli – lisaks tavapärastele ruumidele ka ühele ja kahele inimesele mõeldud helikindlaid bokse telefonikõnede tegemiseks. Ja üllatus, üllatus – vaatamata lisandunud koosolekuruumidele on need endiselt pidevalt inimesi täis, nii et ei teagi, kuidas varem oli võimalik hakkama saada.

 

Öeldakse, et iga kodu süda on köök, aga see kehtib kindlasti ka Datafoxi kontori puhul. Meie uus köök on  laienenud juba tavalise korteri suuruseks, et kontoris olijad saaksid soovi korral koos lõunatada ning sünnipäevade ajal poleks probleemi tiimi ühte ruumi mahutamisega. Köögis on alati saadaval puuviljad, kohv-tee ja jäätis, kuid mingil juhul ei saa alahinnata selle ruumi töist tähtsust. Vahel tehakse kohvi võttes või lõunat süües paari minutiga ära kokkulepped, milleks muidu oleks kulunud vähemalt tunnine koosolek nõupidamisruumis. Kolleegide tungival soovil jäi aktiivsema lõõgastuse pakkumiseks alles ka eraldi pinksituba, ehkki sinna oleks saanud teha vähemalt neli töökohta. Kuid sellega uue kontori imed ei piirdu – meil on nüüd ka suur terrass, kus kevade tulles võib lõunapauside ajal näha meie inimesi päikest püüdmas  .

 

Kuna meie klientide arv Lõuna-Eestis on tublisti kasvanud, siis liitus Tartus meiega veel teinegi kasutajatoe spetsialist. See omakorda tingis vajaduse laiendada ka Tartu kontorit, kus nüüd on perspektiivitundega ruumi veel mõne uue töötaja lisandumiseks, kui Lõuna-Eestis hallatavate arvutitöökohtade arv veelgi suureneb.

 

Uue kontori planeeringu ja sisekujunduse aitas teha meie hea klient reklaamiagentuur Refleks. Ehitustöö osas ulatas paindlikult abikäe meie teine hinnatud klient Kaamos, kellele kuuluvas Tammsaare Ärikeskuses me Tallinnas paikneme.

 

Ehkki osad Datafoxi inimesed töötavad alati distantsilt, ootame sind meie uude kontorisse külla! Mina büroojuhina olen Tammsaare Ärikeskuses igal tööpäeval kohal ning võtan kõiki rõõmuga vastu! 🙂

 

 

Neli IT-alast soovitust paindlikuks tööks

 

Uue kontori sisustamisel saime nii mõnegi kogemuse, mida heal meelel jagame:

 

1. USB-C valmidusega arvutid ja välised ekraanid, mis aitavad vabaneda arvutidokkidest, vähendavad oluliselt kaablipundart töölaual ja lisavad töötegemisele paindlikkust. Tootjast sõltumatu USB Type C ühenduspesa on universaalne lahendus, mis suudab samaaegselt edastada voolu, võrku, pilti ja heli.  Üks või mitu välisekraani ühendatakse esmalt vooluvõrku ja seejärel arvutiga ainult USB-C kaabiga. See toimib ka arvuti toitejuhtmena ning kui väline ekraan on ühendatud andmevõrku, pole arvutile vaja isegi võrgukaablit, kuna USB-C tagab stabiilse internetiühenduse. Kui arvutis on USB-C tugi, saab kasutada eri tootjate seadmeid. Väheoluline pole ka see, et USB-C pistikud lähevad pesasse mõlematpidi! Võõra laua taha istumisel pole vaja teha muud, kui ühendada ekraan USB-C kaabliga ja töö saab jätkuda.

 

2. MS Teamsi platvorm tagab ühtse töö eri tiimide, inimeste ja asukohtade vahel. Enamik koosolekukutseid saadetakse Datafoxis Teamsis osalemise lingiga, nii et igaüks saab ise otsustada, kuidas ja mis asukohast nõupidamisega liituda. Tiimide töö jaoks oleme loonud ka temaatilised suhtlusgrupid, kus jagatakse kiirinfot ja hoitakse andmeid.

 

3. Jabra Panacast 50 koosolekuruumi kõik-ühes-lahendus, millega oleme varustanud oma nõupidamiseruumid. Jabra tooted on lihtsad kasutada, töökindlad ja ennast igati õigustanud. Jabra Panacast 50 abil saab koosolekuruumi luua visuaalselt ilusa, kuid samas funktsionaalse video- ja helilahenduse.

 

4. Kõikjal üle kontori stabiilselt töötav WiFi: mida suurem on kontor, seda rohkem on liikumist eri ruumide vahel. Kui vahetad asukohta, peab WiFi sinuga kaasa liikuma, et töö ei katkeks. Datafoxis kasutame traadita internetiks Aruba võrguseadmeid.

 

 

Võta meiega ühendust:

Õnne Kask

Büroojuht
info@datafox.ee

 

Loe lisaks:

Saagem tuttavaks: Datafoxi tuliuue e-poe tiim

Ettevaatust: portaal paralleeluniversumisse võib olla avatud või vähemalt kloonimisprogramm!