Datafoxi teenuste üksus kasvab jõudsalt

 

Kuna IT-tarned venivad ja kogu sektoris on endiselt suur tööjõupõud, kasvab järjest enam teenuspõhise IT (IT as a Service) osakaal. Seetõttu on ka meie teenuste üksus tänaseks kasvanud enam kui 30-liikmeliseks, kirjutab Datafoxi teenuste juht Kristjan Ok.

 

Suurima osa teenuste üksusest hõlmab kasutajatugi, mis on jagatud vastavalt kompetentsile esimeseks ja teiseks tasemeks. Teine suurem grupp on süsteemiadministraatorid, kes haldavad servereid (VMWare, Windows, Linux), pilveteenuseid (Microsoft 365, Azure) ning võrguteenuseid (tulemüürid, switchid, WiFi). Suurematele klientidele oleme määranud teenusehaldurid, kes on meiepoolseteks projektijuhtideks. Lisaks tegeleb teenuste üksus infoturbe ning kommunikatsioonilahendustega (Zendesk, Innovaphone).

 

Populaarsemate projektide TOP5

Sel aastal on teenuste üksusel kõige populaarsemaks projektideks olnud Microsoft 365 äriteenuste arendus. Kui varem soetasid ettevõtted neid litsentse peamiselt Exchange’i kasutuselevõtuks, siis koroonakriis tõi ka Microsoft 365 muud võimalused päevakorrale. Üheks neist on kindlasti intranet ning töövoogude automatiseerimine SharePointi, PowerAppsi, Flow, Teamsi ja teiste lahendustega, kusjuures ettevõttel pole nende kasutuselevõtuks vaja soetada lisalitsentse.

 

Teine oluline suund on vanemate failiserverite sisu migreerimine SharePointi teekidesse, sest väikesed ja keskmised ettevõtted saavad enamasti oma vajadused kenasti kaetud ilma ise n-ö maapealseid servereid omamata. Kuna järjest olulisemaks muutub digitaalse identiteedi kaitse, siis kolmandaks oluliseks fookuseks on arvutite ja muude seadmete liidestamine Azure Active Directory ligipääsuhalduse süsteemiga. Sellega haakub Microsoft 365 turvateenuste juurutamine (Azure Information Protection, conditional access, Intune jms), kuna koroonapandeemiaga kaasnenud töö kodukontorites suurendas oluliselt ka infoturbe riske.

 

Viimasena saab populaarsemate projektide edetabelis välja tuua kolmanda osapoole varundusteenuste juurutamise Microsofti pilveteenustele, kuna Microsofti enda varunduspoliitika on piiratud ja seetõttu soovitatakse kasutada täiendavat varunduslahendust andmete kaitsmiseks.

 

Microsofti juhtrühm Datafoxis

Microsoft on olnud meie kõige suurem hallatud teenuste partner alates Datafoxi loomisest ning seetõttu lõime ka oma ettevõttes Microsofti juhtrühma. See 6-liikmeline tiim tegeleb Microsofti teenuste arenduse, pilveteenuste konsultatsioonidega ning Microsofti kompetentside arendusega nii meie klientidele kui ka Datafoxi-siseselt.

 

Kui 2013. aastal Datafoxi luues positsioneerisime end IT-firmana, siis nüüd oleme aru saanud, et pigem oleme teenindusfirma, kes tegeleb IT-ga. Tähtis pole mitte ainult see, et probleem saaks kliendi jaoks lahendatud, vaid järjest olulisem on see, kuidas see lahendatud sai. Just seepärast oleme ka Datafoxis pannud järjest enam rõhku haldusteenuste arendamisele ning teeninduskvaliteedi kasvatamisele.

 

 

 

Kristjan Ok

kristjan@datafox.ee

 

 

 

 Loe lähemalt:

WiFi 6 liigub järjest enam sagedusalale 6 Ghz

Sparkly nutikad äpid aitavad Zendeski kasutajatel vältida rööprähklemist