Datafox teenis müügitulu esmakordselt üle 10 miljoni euro

 

Datafox teenis mullu müügitulu rekordilised 10,72 miljonit eurot, mis on üle 75% rohkem kui aasta varem. Ärikasum suurenes 39% enam kui poole miljoni euroni.

 

Datafoxi juhatuse liikme ja finantsjuhi Risto Kiilbergi sõnul oli tänavu 10. juubelit tähistaval ettevõttel eesmärk teenida esmakordselt müügitulu üle 10 miljoni euro, mis ka õnnestus. „Ärisuundadest näitas kõige suuremat kasvu riistvara ja tarkvaralahenduste projektimüük, kus käive suurenes peaaegu kaks korda 7,1 miljoni euroni,“ selgitas Kiilberg. „Suurima osa projektimüügist moodustasid andmekeskuste lahendused Eesti juhtivatele suurettevõtetele ja riigiasutustele suurusjärgus ligikaudu 4 miljonit eurot. Enam kui kahekordset kasvu näitasid ka mitmed IT-teenused, näiteks kanaliülese teenindusplatvormi Zendesk lahenduste maht kasvas 190 000 eurolt enam kui 400 000 euroni.“

 

Datafoxi töötajate arv kasvas 45-ni, mis tõi koos palgasurve ning mitmete juhtide ja tippspetsialistide meeskonda lisandumisega kaasa ka tööjõukulude suurenemise 28% 1,64 miljoni euroni. Senisest suurem tiim tingis vajaduse laieneda kolmandiku võrra suuremale kontoripinnale Tallinnas ja Tartus, mis koos energiahindade kallinemise ja üleüldise elukalliduse tõusuga kasvatas ettevõtte tegevuskulusid 33%.

 

Klientidele pakutavate teenuste arendamiseks ning nende jõudluse ja töökindluse suurendamiseks investeeris Datafox oma IT-taristusse üle 150 000  euro, 10 tegevusaasta investeeringute kogumaht ulatub 1,45 miljoni euroni.

 

Datafoxi juhatuse liikme ja tegevjuhi Marko Külaotsa kinnitusel on sel aastal põhifookuses püsiteenuste mahu kasv. „Kui varasemalt suurenes püsiteenuste käive igal aastal ligikaudu poole võrra, siis eelmisel aastal oli see mõnevõrra tagasihoidlikum, kuid teenuspõhise IT (IT as a Service) ja tugiteenuste valdkonna tulud näitasid siiski märkimisväärset kasvu 8% 3,6 miljoni euroni,“ lausus Külaots. „Pingutame olemasoleva kliendibaasi säilitamise ja uute klientide võitmise nimel, toome turule uusi ja suurema lisaväärtustega IT-teenuseid ning suurendame oma e-poe tegevusmahtu. Olulisel kohal meie strateegias on ka üksteist toetavad äriliinid, näiteks tarkvaraarenduse tütarettevõte Datafox Software Engineering ja rohelise IT pakkuja Greenfox.“

 

 

 

Risto Kiilberg
Datafoxi juhatuse liige ja finantsjuht

 

 

 

Artikkel ilmus 24.aprillil ITuudised.ee portaalis ja Äripäeva Foundme portaalis.

 

Loe lisaks: 
Meie uus tütarettevõte Greenfox pakub Eesti suurimat valikut kasutatud IT-seadmeid
IT-keskkonna hindamine tekitab automaatselt IT arengukava