Datafox Software Engineering arendas Punasele Ristile uuendusliku veebilahenduse

 

Meie tarkvaraarenduse tütarettevõtte Datafox Software Engineering tuli Eesti Punasele Ristile appi veebilahenduse kaasajastamisel ning tööprotsesside lihtsustamisel. Baaslahendusena kasutasime Wordpressi sisuhaldusplatvormi, millele lisasime NextJS-põhise staatilise veebi, kirjutab tarkvaraarenduse müügijuht Hardi Ots.

 

Eesti Punane Rist on osa maailma suurimast humanitaarorganisatsioonist, mille 15 miljonit vabatahtlikku tegutsevad 192 riigis üle maailma. Eesti Punane Rist alustas abistamistööd juba 1919. aastal Vabadussõja rinnetel ja tagalas, hoolitsedes ainuüksi sanitaarrongides 43 000 haavatu ja haige eest. Tänaseks on Punasel Ristil Eestis 17 kohalikku seltsi ning organisatsioon on sotsiaalministeeriumi strateegiliseks partneriks. Eesti Punane korraldab esmaabikoolitusi ning teeb tervisealast ennetustööd, kogub annetusi ja toetab kriiside all kannatavaid piirkondi kõikjal maailmas, annab vähekindlustatud Eesti elanikele toiduabi ja varustab abivajajaid hügieenitarvetega, otsib relvakonflikti või katastroofi tõttu kontakti kaotanud pereliikmeid ning on valmis abistama suurõnnetuste ja kriiside korral.

 

Datafoxi roll Punase Risti arendusprojektis

Datafox on juba aastaid olnud Eesti Punase Risti IT-partneriks, vastutades organisatsiooni IT-teemade eest. Nüüd täienes meie tegevus lisaks tavapärasele IT-taristu haldusele ning tehnilise toe pakkumisele ka põneva arendusprojektiga. Esmalt analüüsisime Eesti Punase Risti vajadusi veebilehele, viies läbi kiire “product discovery” töötoa. Selle käigus kaardistasime senise veebilahenduse head küljed ja puudujäägid ning pakkusime välja võimalused tulevikukindlama rakenduse loomiseks.

 

Tulenevalt vana veebilahenduse probleemidest pakkusime välja, et loome kombinatsiooni dünaamilisest sisuhaldussüsteemist Wordpress ning veebiarendusraamistikust NextJS, mille tulemuseks on turvaline, kiire ja otsingumootorisõbralik koduleht. Lisaks kolisime uude keskkonda veebilehega seotud kolmandate osapoolte projekte koos andmetega ning loomulikult vana veebi sisu. 

 

Uue lahenduse loomiseks kasutatud tehnoloogiad

Uus veebileht loodi paljudele tuttavat Wordpressi platvormi kasutades. Selle külge liidestasime Maksekeskuse annetus- ja maksemooduli ning Dokobiti digiallkirjastamise süsteemi, et katta ära seni haldamata vajadused – Eesti Punase Risti vabatahtlike ja liikmete registreerimise, liikmelepingute allkirjastamise ning liikmemaksu tasumise. Lisaks lõime koolituste, koolitajate ning koolituskohtade haldamise süsteemi ning lihtsustasime muude andmete sisestamist ja haldamist.

Et veebileht oleks kasutajale maksimaalselt kiire ning otsingumootoritele meeldiv ja turvaline, kasutasime välise veebilehe loomisel NextJSi staatilise lehe genereerimiseks ja TailwindCSSi veebilehele välimuse andmiseks. Tulemuseks on kasutajaseadmes silmapilkselt avanevad lehed ja hea kasutuskogemus veebikeskkonna külastajatele. Staatiline sisu genereeritakse Apollo rakendusega, mis suhtleb Wordpressi GraphQL andmesillaga. Lisaks kasutasime uue veebilehe loomiseks WooCommerce, ACF, Ninja Forms, GraphQL, ReactJS, TailwindCSS ja DaisyUI tehnoloogiaid.

 

Tunned, et senine veebileht on ajale jalgu jäänud, kuid ei tea, kust alustada? Kirjuta mulle, et saada esmast tasuta konsultatsiooni:

 

 

Hardi Ots

Tarkvaraarenduse müügijuht

hardi.ots@datafox.ee

 

 

 

 

 

Loe lisaks:

Paroolide halduslahendus tagab soovitud turvataseme ilma töötajaid liigselt koormamata

Datafoxi objektsalvestusteenus pakub soodsat võimalust suurte andmemahtude majutamiseks