Datafox Software Engineering arendas infokioskitele uue sisuhaldussüsteemi

 

Meie tarkvaraarenduse tütarettevõtte Datafox Software Engineering arendas interaktiivsete inforakenduste pakkujale 3D Wayfinderile uue sisuhaldussüsteemi (CMS) puutetundlike infokioskite ja -tahvlite tarbeks.

 

Uut tarkvara kasutakse nüüd ostukeskustes, lennujaamades, haiglates, raudteejaamades, suurüritustel, teemaparkides, muuseumides ja näitustel interaktiivse info või juhendmaterjali kuvamiseks. Rakendus võimaldab oma asukoha määramist, korruse plaanide vaatamist ja reklaamide kuvamist. See on varustatud kiire otsingumootoriga ning lihtne paigaldada.

 

Datafox Software Engineeringu tarkvaraarenduse müügijuhi Hardi Otsa sõnul soovis klient tööriista, mis lihtsustaks avalikes ruumides infot ja juhiseid pakkuvatele puutetundlikele ekraanidele kasutajaliideste loomist. „Tüüpilised kasutajaliidesed peavad koosnema alamlehtedest, päisest koos logo, kellaaja, keelevaliku ja muu sellisega ning alamlehtede vahetamist võimaldavast menüüst,“ kirjeldas Ots. „Infokioskite puhul on oluline piirata brauseri tavalisi funktsionaalsusi nagu scrollimine, zoom jms. Ühtlasi peab arvestama, et infokioskites puudub klaviatuur ning tarkvaralist klaviatuuri ei saa kasutada turvakaalutlustel. Samuti peaks rakendus töötama erinevatel ekraanidel nagu 4K portrait, FullHD landscape ja ka nutitelefonid, kusjuures ka mobiilses versioonis ei tohiks klaviatuur ekraanile ilmuda.“

 

Projekti tehnilise konsultandi Alan Kesselmanni kinnitusel on loodud rakendus sarnane WordPressi Gutenbergi plokiredaktori või näiteks Editor.js-ga, mis võimaldab asetada plokke üksteise sisse. „Teisiti öeldes on tegu sisuhaldussüsteemiga (CMS) puutetundlikele ekraanidele mõeldud staatiliste veebilehtede loomiseks,“ selgitas Kesselmann. „Eelseadistatud plokke kasutades on võimalik lihtsasti luua ja kujundada keskkond, mis sisaldab kõike vajalikku informatiivset sisu – tekstid, pildid, kaardid, menüüd, kell, kuupäev jne. Neid plokke kombineerides saab kujundada pea kõiki tavapäraseid informatiivseid vaateid – poodide asukohad, erinevad nimekirjad, juhendid jms. Lõpptulemuseks on staatiline veebileht, mida on võimalik kuvada erinevatel ekraanidel, kuid mis on enamasti seadistatud ideaalselt töötama kliendi valitud seadmetega.“

 

Infokioskite sisuhaldussüsteemi loomiseks kasutati Vue, NuxtJS, TailwindCSS ja Dockeri tehnoloogiaid.

 

3D Wayfinder pakub interaktiivseid 3D rakendusi ja reaalajas renderdamise lahendusi iseteeninduse kioskitele, mobiilirakendusi, veebikaarte ning positsioneerimisvõimalusi Bluetooth majakate ja GPSiga nii siseruumides kui ka välitingimustes.

 

 

Kui soovid lisainfot meie tarkvaraarenduse võimaluste kohta, siis võta meiega ühendust:

 

 

Hardi Ots
hardi.ots@datafox.ee

 

 

 

 

Loe lisaks: 

Igas ettevõttes tuleks vähemalt kord aastas teha infoturbe koolitus

Datafox Software Engineering on võtnud fookusesse äriprotsesside digitaliseerimise