Creditinfo kolis oma Baltikumi andmekogud Eestisse Datafoxi pilvekeskkonda

 

Juhtiv finantsriskide maandaja ja krediidiinfo pakkuja Creditinfo kolis oma äriinfo andmekogud kõigis Balti riikides kokku Eesti IT-firma Datafox pilvekeskkonda. See muutis Creditinfo pakutavad info- ja analüüsiteenused veelgi kiiremaks ja turvalisemaks.  

 

Creditinfo Baltimaade IT-juhi Elari Tammenurme sõnul pole ettevõttel andmekogude migreerimise tulemusel Baltimaades enam ühtki teenusserverit ega võrguseadet. „Tänu sellele on meie teenused ühtselt hallatavad, pole vaja kolme paralleelselt IT-taristut Eesti, Lätis ja Leedus ning meil on üks partner kõigis kolmes riigis, kes meie süsteemide majutamise ja haldamise eest vastutab,“ rääkis Tammenurm. „Kasutame kogu vajalikku IT-taristut teenuspõhiselt kuutasu eest ilma, et meil oleks ise vaja IT-seadmetesse investeerida.“

 

Datafoxi küberturbe- ja võrgulahenduste müügijuhi Raido Vahi hinnangul muutis projekti keeruliseks see, et lühikese aja jooksul tuli eri riikides asuvatest füüsilistest serveritest migreerida märkimisväärses mahus andmeid. „Kuna pangad ja teised teenusepakkujad kasutavad neid andmekogusid igapäevaselt inimeste ning ettevõtete maksevõime hindamiseks, olid meil erinevad varuplaanid juhuks, kui andmete migreerimine mingil põhjusel peaks ebaõnnestuma,“ selgitas Vahi. „Põhjalik ettevalmistus tasus ära ning kõik läks nagu kavatsetud.“

 

Kogu projekt kestis alates planeerimisest terve aasta. Töö käigus konverteeriti kõik andmed virtuaalplatvormidele sobivasse formaati, migreeriti pilvekeskkonda ning testiti teenuste toimimist, et need oleksid kõigile klientidele harjunud viisil kättesaadavad. Datafox vastutab ka Creditinfo andmete varundamise eest, kusjuures varukoopiaid tehakse riskide täiendavaks maandamiseks mitmesse erinevasse füüsilisse asukohta.

 

25 aastat tegutsenud Creditinfo on Baltimaade turuliider finantsinformatsiooni kogumise, töötlemise ja vahendamise valdkonnas. Samuti on Creditinfo Eesti suurima maksehäireregistri haldaja. Alates aastast 2016 kuulub ettevõte rahvusvahelisele krediidiinfo ja riskihalduse lahenduste pakkujale Creditinfo Group.

 

 

Võta meiega ühendust:

 

 

Raido Vahi

raido.vahi@datafox.ee

 

 

 

  

 Artikkel ilmus 03.09.2021 Ituudised.ee ja Finantsuudised.ee portaalis.

 

Loe lisaks:

Ka pilveteenused vajavad eraldi andmete varundamist

Ligi 300 000 eurot investeeringuid Datafoxi pilve laiendamiseks