27.08.2018

 

Datafox sai tänavu viieaastaseks. See on esimene number, mida võiks juba veidi ümmarguseks pidada. Teeme kiire tiiru Datafoxi kööki, et tunneksime teineteist paremini ja võiksime edaspidi veelgi paremad sõbrad olla.
 
Alguses oli meid kolm hullu fanaatikut, tänaseks on Datafoxis 16 oma ala spetsialisti. Oleme täielikult kodumaisel kapitalil põhinev ettevõte ja asjalik tegija – Datafox kuulub kümne parima IT-taristu lahenduste pakkuja hulka Eestis. Tänu klientide usaldusele oleme edukalt rinda pistnud selliste IT-ettevõtetega, kes on turul tegutsenud üle 20 aasta. Meie põhitegevus on küll Eestis, ent haldame klientide IT-keskkondi ja –seadmeid ka rahvusvaheliselt. 
 
Alustasime kitsas valdkonnas andmekeskuste lahenduste pakkumist, kuid praeguseks on meie teenuste hulk märkimisväärselt laienenud. Näiteks võib tuua igakuised IT-teenused vastavalt iga kliendi vajadustele (ITaaS), olgu selleks siis arvutitöökohtade haldus, serverkeskuse lahendused, pilveteenuseid või tarkvaralitsentsid. ITaaSi osakaal kasvab igal aastal meie käibes kordades ning tänaseks läheneb selle valdkonna püsiklientide arv 100-ni. Püsivalt on meie spetsialistide hallata ligi 1500 tööjaama, 250 erinevates andmekeskustes asuvat serverit või andmehoidlat, kümneid IP-põhiseid kommunikatsioonilahendusi, turvalahendusi, klienditeeninduse süsteeme ning pilveteenuseid. 
 
Oleme mõistnud, et eelkõige vajab klient terviklahendusi, mis iga ettevõtte jaoks tähendab erinevat asja. See on nagu rätsepaülikond – igaühele ei sobi sama suurus. IT-s loeb samuti individuaalne ja professionaalne lähenemine. Väga oluline valdkond on turvalisus! Viis aastat tagasi ei olnud see veel keskmise ettevõtte jaoks oluline teema. Viimastel aastatel hüppeliselt kasvanud turvaintsidentide sagedus ning hiljuti Euroopa Liidus jõustunud uus isikuandmete kaitse üldmäärus (GDPR) on toonud selle kõigi firmade jaoks fookusesse. 
 
Viie tegutsemisaasta jooksul oleme näinud, kuidas IT liigub ärile pidevalt lähemale ning mõjutab üha rohkem ärijuhtide otsuseid. Nii on ka meie peamiseks tulevikusuunaks kogu IT pakkumine tervikteenusena. Lisaks pilvelahenduste populaarsuse kasvule on järjest olulisemaks muutumas võrgu- ning IT-turvalisuse, suurandmete (Big Data) ja asjade interneti (IoT) valdkonnad, kus kasvatame oma kompetentsi uute lahenduste pakkumiseks klientidele. 
 
Viisime sel aastal uuele tasemele oma andmekeskuse, uuendades kordades pilve andmemahtu, kiirust ja jõudlust. Datafox Cloud serverite füüsiline majutuskeskkond asub Eesti tuntuimas kõrgklassi serveriruumis. Tänu uuele andmekeskuse platvormile saame täita ka kõige nõudlikuma kliendi IT-teenuste vajadused. Saame pakkuda majutust füüsilistele serveritele ja virtuaalservereid teenusena (IaaS, PaaS, SaaS), arendusplatvormi teenuseid ja spetsiaaltarkvara majutust, kommunikatsiooniplatvorme ja andmete varundamist, integratsiooni avalike pilveteenustega (Office365, Azure, AWS) ja palju muud. Lähiajal on oodata ka lisa meie meeskonda, et saaksime veelgi teenustevalikut laiendada. 
 
Kogu meie viieaastane teekond ja areng ei oleks olnud võimalik ilma klientide usalduseta. Aitäh teile selle eest – teeme ka edaspidi kõik endast oleneva, et seda usaldust igati õigustada. 

 
 
Teie Datafoxi meeskond