01.02.2023

 

Aasta tagasi tuli teha Sinu ettevõttel valik, kas jätkata Microsofti pilveteenuste litsenseerimist kuu- või aastapõhise siduvusperioodiga. Aasta on märkamatult möödunud ning enamik Datafoxi poolt pakutavaid Microsofti pilveteenuste aastase siduvusega rendilitsentse lõppevad 2023. aasta veebruari lõpus ning muutuvad seejärel kuupõhise siduvusperioodiga litsentsideks, mille hind on ca 26% kõrgem.  Aastast siduvusperioodi ja soodsamat hinda on võimalik 1. märtsist jätkata.

 

Selleks anna meile palun hiljemalt 10. veebruariks 2023 teada:

  • Kas soovid täielikult jätkata aastase siduvusperioodiga?
  • Kas soovid edaspidi kombineerida aasta- ja kuupõhise siduvusega litsentse? Kui jah, siis kuidas täpsemalt;
  • Muud ettepanekud ja küsimused. Näiteks litsentside arvu korrigeerimine uueks siduvusperioodiks.

 

Valiku saad teha siin: https://forms.office.com/e/n7TUUBdu47 

 

Valiku tegemata jätmisel liigutame kõik seni aastapõhised litsentsid kuupõhisteks, mille hind on juba praegu aastase siduvusega litsentsiga võrreldes 26% kõrgem. Ära lase sel juhtuda!

 

Aasta tagasi hoiatatud hinnatõus rakendub alates 01.03.2023 ka siis kui oled varem valinud või valid nüüd aastase siduvusperioodiga litsentsid. Aasta tagasi kardetud hinnatõus on aastase paketi puhul siiski vaid ~5%. Aasta tagasi sai hoiatatud ~10% hinnatõusust.

 

 

Uus hinnatõus tulekul - aastane siduvusperiood tagab taas hinnakaitse 12-kuuks!!!

Microsoft on ka käesoleval aastal andnud eelhoiatuse 11% hinnatõusule alates 01.04.2023. Seekord viitab Microsoft dollari ja euro kursi suhtest tingitud hinnatõusule, seega võib karta, et 11% hinnatõus tabab kõiki litsentse. Seega, kui valid nüüd veebruaris 2023 litsentsidele aastase siduvuspoliitika ning (taas)aktiveerid litsentsid, kindlustad  12-kuuks vastavale litsentsile  kuutasu, mis kehtis enne 01.04.2023. Seejuures arvesta, et ka aastase paketi kuutasu tõuseb siiski alates 01.03.2023 ~5%, mis on tegelikult hind, mis hakkas hinnakirjas kehtima juba 01.03.2022, kuid aastast paketti valides fikseerisid veel vana hinna, mis nüüd läbi saab.  

 

Tuleb tunnistada, et Microsoft on nii edasimüüjate kui klientide elu teinud üsna keeruliseks, seega paneme kirja ka korduma kippuvad küsimused, mis aitavad Sul mõistlikku valikut teha.

 

Korduma Kippuvad Küsimused (KKK):

Mis on kuupõhine siduvusperiood?

Litsents(id) aktiveeritakse Sinu ettevõttele 1-kuuks ning uuenevad peale kehtivusala lõppu automaatselt 1 kuuks.

Litsentside vähendamine ei ole võimalik 1-kuulise siduvusperioodi jooksul. Siduvusperioodi jooksul on võimalik määratleda, kui suur saab olema kogus peale litsentside aegumise perioodi. Litsentside arvu järgmiseks perioodiks saad määrata iseteenindusportaalist https://marketplace.datafox.ee  (kui kasutad seda) või kirjutades oma soov See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Näide:

Aktiveerides 1 litsentsi 01.02.2023 kehtib see kuni 01.03.2023 ning uueneb seejärel automaatselt järgmiseks 1-kuuks. Sama toote litsentside koguse suurendamine on siduvusperioodi jooksul lubatud. Samuti on võimalik toote versiooni upgrade. Näiteks M365 Business Standardilt M365 Business Premiumi peale.

 

Mis on aastane siduvusperiood?

Litsents(id) aktiveeritakse Sinu ettevõttele 1 aastaks ning ei uuene automaatselt peale kehtivusala lõppu. Perioodi lõpus (nagu ka praegu), tuleb teha valik, kuidas jätkad. Valiku tegemata jätmisel migreeritakse litsentside arvelduse tüüp kuupõhise siduvusperioodiga litsentsideks, mis on ca 26% kallimad.

Litsentside vähendamine ei ole võimalik aastase siduvusperioodi jooksul. Siduvusperioodi jooksul (nagu ka praegu) on võimalik määratleda, kui suur saab olema kogus peale litsentside aegumise perioodi. Seda infot ootame ka praegu.

Aastase siduvusperioodiga klientidega sõlmime tänases turbulentses majanduskeskkonnas ka eraldi rendilitsentside lepingud, et siduvus oleks ka juriidiliselt tugevam, sest siduvusperioodi finantskohstus Microsofti ees jääb Datafoxile ka siis kui Klient ei ole näiteks võimeline enam litsentside eest esitatavaid arveid tasuma.

 

Näide:

Aktiveerides 1 litsentsi 01.02.2023 kehtib see kuni 01.03.2024 ning muutub automaatselt kuupõhise siduvusega litsentsiks välja arvatud juhul kui Datafoxile pole teada antud otsusest jätkata aastapõhise siduvusega litsentsidega. Sama toote litsentside koguse suurendamine on aastase siduvusperioodi jooksul lubatud. Samuti on võimalik toote versiooni upgrade. Näiteks M365 Business Standardilt M365 Business Premiumi peale.

 


Kas saad erinevaid siduvusperioode kombineerida?

Jah, samale tootele on võimalik kehtestada erinevaid siduvusperioode. 

Aastase siduvusperioodiga klientidega sõlmime tänases turbulentses majanduskeskkonnas ka eraldi rendilitsentside lepingud, et siduvus oleks ka juriidiliselt tugevam, sest siduvusperioodi finantskohstus Microsofti ees jääb Datafoxile ka siis kui Klient ei ole näiteks võimeline enam litsentside eest esitatavaid arveid tasuma.

 

Mida ma nüüd tegema pean?

1. Veendu esmalt, millise siduvusperioodiga litsentsi Sinu ettevõte täna kasutab. Seda infot näed vaid Datafoxi poolt esitataval kuutasu arvel järgmiselt:
        1. Kuupõhise siduvusperioodiga litsentsid sisalduvad litentsi nimetuses märget 1M

        2. Aastase siduvusperioodiga litsentsid  sisalduvad litentsi nimetuses märget 1Y

2. Kui pead vajalikuks, loe see kiri palun veelkord mõttega läbi, et saaksid keerulisest teemast aru 😊 Kui tekib lisaküsimusi, pöördu oma Datafoxi kliendihalduri poole või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

3. Tee valik oma ettevõtte litsenseerimise jätkamiseks juba hiljemalt 10. Veebruariks 2023 (et meie jõuaksime süsteemides vastavad muudatused ellu viia) alljärgneva vormi kaudu:  https://forms.office.com/e/n7TUUBdu47

 

 

Väike meeldetuletus olukorrast aasta tagasi, mille tulemusel valisid kas aasta- või kuupõhise siduvuse: Kuidas vältida 1. märtsil toimuvat Microsofti pilveteenuste hinnatõusu? (datafox.ee) Need, kellel jäi eelmisel aastal valik tegemata, rakendasime automaatselt kuupõhise siduvusega litsenseerimise poliitikat, kuid see ei takista sel aastal aastast siduvust rakendada.

 

 

Kui sul tekkis küsimusi, siis võta meiega ühendust: 
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

 

Loe lisaks: 

Pahavarakaitse on muutumas tarkvaratootest teenuseks
Äriline digipööre loob majanduslanguse üleelamiseks piiramatuid võimalusi