27.06.2022

 

Ärikriitiliste süsteemide kaitsmine muutub pidevalt üha olulisemaks. Selles vallas on uudiseid nii varundustarkvara pakkujal Veeamil kui ka varundusseadmete tootjal Dell EMC-l, kirjutab Datafoxi tegevjuht Marko Külaots.

 

Veeami tarkvaraversioon 12 – lisanduvad uued võimalused ja suureneb turvalisus

Veeamil on peagi välja tulemas uus tarkvaraversioon V12, mis aitab veelgi paremini kaitsta ärikriitilisi andmebaase SQL, Oracle ja uudisena ka PostgreSQL. Linuxi virtuaalmasinate jaoks muutub n-ö agendivabaks Postgres andmebaaside varundamine ja taastamine. Veeami andmebaasiks saab kasutada MS SQLi asemel PostgreSQLi. Lisaks on võimalik Veeami gateway, repository ja proxy teenuseid installeerida Linux serverile. See kõik aitab säästa Microsoft litsentsikuludelt ja muudab Veeam lahenduse populaarsemaks ka Linuxi sõpradele.

 

V12 teeb backup’i ka transaktsioonilogidest ning instant recovery funktsioon võimaldab taastada varukoopia konkreetsest ajast või isegi konkreetsetest tegevustest. Lisandub võimalus käivitada backup job grupis üksiku serveri varundamine ilma, et tingimata oleks vaja varundada kogu backup grupp, mis säästab märkimisväärselt varunduskeskkonna kettapinda ning tõstab varundamise kiirust.

 

Veeami konsoolile tekib mitmeastmeline autentimine (MFA) ja automaatne halduskonsoolist väljalogimine. See tagab suurema turvalisuse ja kaitse võimalike rünnakute korral.  

 

Lisandub võimalus salvestada varukoopiad otse object storage pinnale, mis lihtsustab lahenduse arhitektuuri ja planeerimist ning hoiab varunduspinna kulud kontrolli all.

 

Veeam Backup & Replication v12 "immutable everywhere" pakub suuremat kontrolli ja kaitset lunavara rünnakute puhul andmete kiiremaks taastamiseks. Kasutajad saavad muuta iga varukoopia muutumatuks, asugu see siis Veeam Hardened Repository’s, kohapealses salvestusruumis või pilves.. Immutable varukoopiat ei saa üle kirjutada ega kustutada!

 

 

Delli uus varundusseade PowerProtect 6400 sobib hästi Eesti oludesse

Veeami varundustarkvaraga integreeruvad hästi Dell Technologies PowerProtect varundusseadmed, mis tagavad tänu andmete de-duplitseerimisele tõhusa varundamise. Hiljuti turuletoodud PowerProtect DD 6400 sobib andmemahu ja hinnataseme poolest hästi Eesti oludesse.  Lisaks toetavad PowerProtect seadmeid kõiki protokolle ja teisi suuremaid varundustarkvarasid, mis turul saada on.

 

PowerProtect DD 6400 võimaldab kuni 27,7 terabaidi varundamist tunnis, seadme kasutatav andmemaht on 8–172 terabaiti ja loogiline andmemaht kuni 11,2 petabaiti. Seade on hõlpsasti laiendatav kuni 8 üksuseni ning seda on võimalik upgrade’de DD-seeria võimsamate mudeliteni, mille loogiline andmemaht on kuni 97,5 petabaiti ja varundamismaht kuni 94 terabaiti tunnis. Upgrade tähendab seda, et senises seadmes asendatakse ainult kontroller, kuid kettamassiiv ja kõik muu jääb alles, tänu millele ei ole vaja teha andmete migreerimist, aadressisüsteemi asendamist ja muud ümberkolimisega seonduvat.

 

Efektiivne, lihtsasti hallatav ja kõrge turvalisusega

Lisaks kiirusele on PowerProtect seadmed äärmiselt tõhusad, lihtsasti hallatavad ning kõrge turvalisustasemega. Kasutatav arhitektuur tagab varundatud andmete verifitseerimise, pideva veatuvastuse automaatse parandamisega ning korrektse andmetaaste. Varundatavad andmed on võimalik salvestada kujul, mis ei võimalda nende ülekirjutamist või kustutamist. Lisaks toetavad PowerProtecti seadmed integratsiooni ka suurte pilvekeskkondadega (Amazon, Azure, Google jt).

 

Soovid nõu ärikriitiliste andmete varundamise osas? Võta meiega ühendust e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

 

Loe lisaks:

WiFi 6 liigub järjest enam sagedusalale 6 Ghz

Sparkly nutikad äpid aitavad Zendeski kasutajatel vältida rööprähklemist