10.02.2022

 

Alates 1 märtsist algab Microsofti pilveteenuste palju räägitud ja kardetud suur hinnatõus. Tegemist on Microsofti-poolse globaalse hinnatõusuga, mis sisaldab palju erinevaid nüansse, mida siinkohal ei hakka kõike lahkama. Siiski tasub hetkel silmas pidada Datafoxi hinnangul kõige olulisemat - hinnatõusu on võimalik aasta võrra edasi lükata.

 

Hetkeolukorra ülevaade

Sissejuhatuseks tasub üle korrata tänane Microsofti pilveteenuste litsenseerimise poliitika.

Datafox Microsofti kuldpartnerina pakub oma klientidele Microsofti pilveteenuseid (eelkõige Microsoft 365 tooteperekond, Project, Visio jms) kuumaksupõhiste rendilitsentsidena, kus klient maksab konkreetses kuus kasutatud litsentside eest. Seejuures võivad litsentside kogused väheneda või suureneda igakuiselt. Arve Microsoftilt Datafoxile ja siit edasi meie kliendile laekub igakuiselt vastavalt reaalsele kasutusele.

 

Mis juhtub alates 1. märtsist 2022?

Juhtub suur ja paljuräägitud hinnatõus 10-25%. Hetkel on Microsoft teatanud alljärgnevate toodete kuupõhise siduvusega hinnatõusu protsendid:

 

Toode

Hinnatõusu

%

Microsoft 365 Business Basic 

20%

Microsoft 365 Business Premium

10%

Microsoft 365 E3

13%

Office 365 E1

25%

Office 365 E3

15%

Office 365 E5

9%

 

Hinnatõusu praegune loetelu ei ole lõplik. Microsoft on teada andnud, et korrigeerib kõikide pilveteenuste hindasid järgneva 6 kuu jooksul.

Antud muudatus ei mõjuta haridussektorit ja jaeklienti. Neil jäävad tingimused samaks.

Muudatus mõjutab tänase litsenseerimise skeemiga pakutavaid rendilitsentse – kuupõhise siduvusega ja kuupõhise arveldusega litsentsid. Ehk siis tegelikult kõik Microsofti rendilitsentside kliendid peavad arvestama igakuiselt ca 20% hinnatõusuga, kuid...

 

Hinnatõusu on võimalik aasta võrra edasi lükata!!!

2022. aasta veebruari lõpuni pakub Microsoft kampaania korras võimaluse kindlustada tänased hinnad ning seeläbi lükata hinnatõusu edasi täpselt aasta võrra. Selleks saame pakkuda aastase siduvusperioodiga „NCE tüüpi“ litsentse alljärgnevatel tingimustel:

  • Muuta tänased kuupõhise siduvuse ja kuupõhise arveldusega litsentsid uut tüüpi (NCE) litsentsideks,mille:
    • Siduvusperiood Microsofti ees on 1 aastat;
    • Arveldusperiood on endiselt 1 kuu;
    • Koguseid pole aasta jooksul võimalik vähendada, tasuda tuleb eel-defineeritud koguse alusel;
    • Koguseid on võimalik aasta jooksul suurendada, kuid hinnakaitse kehtib 1 aasta alates vastava toote esimese ühiku aktiveerimisest.
  • Kui kliendil on teada, et mingi arv kasutajaid on pidevas muutumises vähenemise suunas, on võimalik selle koguse raames säilitada tänane kuupõhine siduvus- ja arveldusmudel. See annab võimaluse eemaldada nii kasutuselt kui arveldusest litsentsid, mida parasjagu ei kasutata. Selle muutuva koguse pealt peab klient siiski tasuma ca 20% kallimat hinda.

 

Alates 01.03.2022 on samuti võimalik aktiveerida aastase siduvusega „NCE tüüpi“ litsentse, kuid seda ca 10% kallimalt kui praegu. Seega tasub aastased paketid tellida ning kogused fikseerida kindlasti 2022 veebruari jooksul.       

 

Mis juhtub aasta pärast? 

Suures plaanis saab aasta pärast olema klient samade valikute ees, mis täna:

  • Jätkata kuupõhise siduvuse- ja kuupõhise arveldusega (kui selliseid litsentse veel aasta pärast kasutatakse) ning tasuda litsentside eest igakuiselt uue hinnakirja alusel, mis on ca 20% kallim tänasest;
  • Jätkata aastase siduvuse ja kuupõhise arveldusega, mis saab olema ca 10% kallim tänasest;
  • Kombineerida aasta- ja kuupõhiseid siduvusi, makstes erineva siduvusperioodiga litsentside eest erinevat kuutasu.

 

Kuidas muuta Microsoft 365 litsentside kasutamine kulutõhusamaks?

Paljud meie kliendid kasutavad M365 platvormi väga limiteeritud kujul. Näiteks ainult Exchange, Teams ja OneDrive teenuseid, kuid M365 platvorm on aastate jooksul teinud läbi väga tormilise arengu ning pakub mitmeid täiendavaid võimalusi. Seega on tootja-poolne hinnatõus Datafoxi hinnangul täiesti põhjendatud. Näiteks viimasel ajal on populaarsemad projektid M365 kasutuse laiendamiseks:

  • Sharepoint siseveebi lahenduste loomine;
  • Failiserverite kolimine Sharepoint failiteekidele ning seeläbi kohalike failiserverite sulgemine;
  • PowerAutomate ja Flow automatiseeritud töövoogude juurutamine;
  • Teamsi juurutamine modernse koostööplatvormina;
  • Erinevate M365 teenuste integreerimine (Teams, Sharepoint, Planner jms);
  • Arvutitöökohtade liitmine Azure Active Directory autentimise süsteemiga ning seeläbi kohalike domeenikontrolleri serverite sulgemine.

 

Kõikide loetletud teenuste kasutamiseks vajalikud litsentsid sisalduvad näiteks juba olemasolevas M365 Business Standard ja Basic paketis ning ei põhjusta kliendile lisakulusid.

 

Datafox on alustanud olemasolevate hallatud M365 keskkondade kasutuse hindamist, mille tulemusel esitame oma klientidele ka konkreetsemad parendusettepanekud platvormi kulutõhusamaks kasutamiseks. 

Lisaküsimuste korral pöördu oma Datafoxi kliendihalduri poole või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

 

 

Lisainfot M365 platvormi laialdasemaks kasutuseks saab lugeda ka Datafoxi blogist:

Südasuviselt kuum teema: kuidas automatiseerida puhkuste korraldust?

Microsoft 365 Premium pakett sisaldab ka turvatooteid ja seadmete halduslahendusi