09.07.2021

 

Datafox on viimastel aastatel investeerinud ligikaudu 300 000 eurot oma andmekeskusesse, et arendada klientidele pakutavaid virtuaalserveriteenused. Datafoxi tegevjuht Marko Külaots ja müügijuht Raido Vahi kirjutavad, milliseid uusi võimalusi on meie pilvekeskkonda lisandunud.

 

IaaS mudelil (Infrastructure as a Service) põhinevad virtuaalserveriteenused sobivad ettevõtetele, kes hoiavad igapäevaselt töös ärirakendusi ja andmebaase. Virtuaalserverid vabastavad ettevõtte vajadusest investeerida oma serveriparki ja varunduslahendustesse, rajada endale serveriruum koos jahutuse, dubleeritud elektritoite ja võrguühenduse, tulekustutussüsteemi ja turvalise ligipääsuga ning hoida palgal administraatoritemeeskonda serverite haldamiseks.

 

Töökindlus ja turvalisus

Datafoxil on oma pilvekeskkond olnud ettevõtte kogu tegutsemisaja jooksul juba 8 aastat, kuid viimasel ajal on jõudsalt investeeritud selle laiendamisse. Ühtekokku on meie pilves asuvas serveripargis 256 protsessorituuma, rohkem kui 3,8 terabaiti muutmälu (RAM) ja üle 200 terabaidi kettapinda. Varundamine käib välkketastele (SSD), mis muudab nii varukoopiate tegemise kui ka andmete taastamise ülikiireks. Sel aastal investeerime uue NVM Express (NVMe) tehnoloogia kasutuselevõttu, mis muudab varundussüsteemi veelgi töökindlamaks.

 

Meie pilve on loodud eraldi Windows ja Linux serverite klastrid ning palgal on mõlemat operatsioonisüsteemi hästi tunduvad spetsialistid, kes mõtlevad klientidega aktiivselt kaasa. Tänu klastritele on tagatud virtuaalserverite toimimine isegi siis, kui üheaegselt peaks juhtuma kolme füüsilise serveri tehniline rike. Klientide käsutuses on ärikriitiliste teenuste pakkumiseks vajalik riistvara ning kompetents selle korrashoidmiseks. Lisaks 24/7 varundusele on meie serveripark kõrgendatud turvalisuse tasemega: kõik on kaitstud tulemüüriga, serverite toimimist monitooritakse pidevalt ning klientide andmeid hoitakse eraldi, nii et näiteks lunavararünde korral pole ohtu teiste klientide rakendustele.

 

Kui algselt võib ettevõtte oma server tunduda soodsam võrreldes sisseostetava teenusega, siis pahatihti jäävad mõned väljaminekud kahe silma vahele. Sageli jäetakse arvestamata sellised kõrvalkulud nagu serveriruumi elektritoide, IT-meeskonna palgad või ka see, et serveri riistvara vananeb juba 3–5 aastaga ning teenuste elushoidmiseks on vaja uut kopsakat investeeringut.

 

Varjatud kulude puudumine

Meie serveriteenuste eeliseks on varjatud kulude puudumine. Kui nii mõnegi suurettevõtte pilveteenus võib esmapilgul tunduda odav, siis andmeedastuskulude ja muu taolise lisamisel kipub esmane eelarve kasvama kordades. Datafoxi puhul sõltub virtuaalserveri hind tellitud tuuma- (CPU), mälu- (RAM) ning kettamahust (SSD) ning kasutatavast tarkvarast (tulemüür, varundus, operatsioonisüsteem, andmebaasid), mis hoiab litsentsikulud mõistlikud tasemel. Tellitud mahte saab paindlikult üles- ja allapoole muuta.

 

Läbipaistev on ka teenuse toimine ise: klient teab, mis riigis tema andmed asuvad. Lisaks Eesti ettevõtetele on Datafoxi andmekeskusesse kolitud ka Lätist ja Leedust. Kuna IT muutub üha teenusepõhisemaks, siis eelistab ka üha enam kliente oma rakenduste ja andmete majutamist just pilvekeskkonda.

 

 

Soovid teada rohkem virtuaalserverite ja Datafoxi pilve kohta? Võta meiega ühendust:

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

 

Loe lisaks:

Kas oled valmis veetma puhkuse lunavara seltsis?

Datafoxist sai Microsofti kuldpartner