30.07.2021

 

Pilveteenuse kasutajad arvavad sageli ekslikult, et sellega kaasneb automaatselt ka varundus- ja turvalahendus, ent tegelikult vajavad ka pilves hoitavad andmed täiendavat kaitset, kirjutab Datafoxi teenuste juht Kristjan Ok.

 

Järjest populaarsemate Microsoft 365 pakettide kasutajad saavad enda käsutusse pilveteenuste platvormi, kuid kõikvõimalikud andmed nagu e-kirjad, dokumendid, veebilehed jne on siiski kasutaja omad. Kuna Exchange, SharePoint, OneDrive, Teams ja teised rakendused hoiavad andmeid võrgus, siis arvatakse tihti, et need andmed on vaikimisi ka varundatud ja pahavara eest kaitstud. Päris nii see ei ole, sest Microsofti varunduspoliitikal on oma selged piirangud.

 

Microsofti varunduspoliitika on piiratud

Kõik kliendid on küll kaitstud Microsofti pilveserverite võimalike tehniliste rikete vastu, ent sageli tuleb ette, et lõppkasutajad kustutavad ise kas kogemata või tahtlikult mingeid andmeid. Samuti võib ettevõte langeda paha- ja lunavararünnaku ohvriks. Taoliste ohtude vastu pakub Microsoft 365 piiratud kaitset, kuna lõppkasutaja andmeid säilitatakse vaid 30 päeva, keskseid andmeid nagu SharePointi failid, Teamsi vestlused ning suletud kontod maksimaalset 90 päeva. Selline varunduspoliitika ei paku vahel piisavalt paindlikkust, kuna seadus võib ettevõttele panna kohustuse tagada andmete säilitamine pikema aja vältel. Seetõttu soovitab ka Microsoft ise kasutada täiendavat lahendust andmete kaitsmiseks.

 

Datafox kasutab Microsoft 365 klientidele andmevarunduse pakkumiseks Microsofti ametliku koostööpartneri Veeami lahendusi. Datafox omakorda on varundustarkvara arendaja Veeami ainus plaatinapartner Eestis ning pälvis Tallinki varunduslahenduse juurutamise eest Veeamilt 2019. aasta kõige märkimisväärsema projekti auhinna.

 

Veeam 365 varundusteenus

Veeam 365 varundusteenus välistab riski kaotada kontroll oma Microsoft 365 andmete üle. Mõne klikiga on võimalik taastada Exchange’i postkastid ja e-kirjad, SharePointi saidid, dokumendid, teegid ja loendid, OneDrive for Businessi kontod, failid ja kaustad ning Microsoft Teamsi kanalid, vahelehed ja seaded.

 

Teenuse maksumus koosneb Veeam 365 varundusteenuse kasutajalitsentside arvust, varukoopiate andmemahust ja haldustasust. Seejuures on võimalik määrata, kas varundatakse kõikide või ainult osade lõppkasutajate andmeid ning mis andmetest täpselt varukoopiad tehakse ja kui kaua neid varundussüsteemis hoitakse.

 

Enamasti kasutame taolise varunduslahenduse pakkumiseks Veeami enda pilvekeskkonda, kuid võime varunduslahenduse luua ka kliendi juures asuvasse füüsilisse serverisse või Microsoft Azure’i, Amazon Web Service’isse või mõnda teise pilveteenusesse. Selle tulemusel tekib ettevõtte andmetest üks täiendav varukoopia erinevasse füüsilisse asukohta, mis pakub lisakaitset võimalike ohtude vastu.

 

Kui soovid lisainfot varundusvõimaluste kohta, siis kirjuta aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

 

Loe lisaks:

Südasuviselt kuum teema: kuidas automatiseerida puhkuste korraldust?

Arvutitöökoht teenusena kogub populaarsust