07.10.2015

Traditsiooniline VDI lahendus paberil sobiks nagu ideaalselt igale suuremale asutusele. Miks aga väga paljud VDI projektid ebaõnnestuvad või osutuvad lõpuks ülemäära kalliks? Vastus on lihtne, selleks on lõppkasutaja kogemus - tavalise arvuti kasutaja jaoks on traditsiooniline VDI lahendus senini vähendanud tööjaama jõudlust ning keegi ei taha, et tema uus IT lahendus oleks aeglasem kui vana.
VDI lahenduse kiirus sõltub suurimal määral andmemassiivi jõudlusest (IOPS, Latency) ning kui tööjaamu on palju, siis enamus tänaseid VDI lahendusi suudavad igale lõppkasutajale pakkuda vaid murdosa tavapärase tööjaama jõudlusest. Arvestades, et kõige enam jõudlust nõuavad kasutajate tavapärased tegevused nagu arvuti käivitamine, sisse logimine, aplikatsioonide käivitamine, failiotsing – olemegi klassikalise VDI jõudluse probleemi ees.

Kuidas aga pakkuda virtuaalse tööjaama kasutajale 6x kiiremat kasutajakogemust kui pakub näiteks sisemise SSD kettaga Macbook Air?

Atlantis USX on VDI lahendus, mis oma unikaalse tehnoloogiaga on peaaegu sõltumatu andmemassiivi jõudlusest. Atlantis HyperDup™ tehnoloogia võimaldab võrraldava eelarve juures viia VDI jõudluse tasemeni, mis on 6x kiirem tavalisest SSD kettaga MacBook Air sülearvutist.

Atlantis HyperDup sisuteadlik de-duplitseerimise tehnoloogia elimineerib kuni 95% ülemäärasest liiklusest virtuaalse tööjaama ja andmemassiivi vahel mistõttu vajab Atlantis VDI kordades väiksema jõudlusega andmemassiive ning pakub kordades suuremat VDI jõudlust.

VDI töökoha maksumus Atlantis lahendusega on võimalik viia alla 300€!

VDI lahenduse suurimaks kuluartikliks on andmemassiiv. Eelarves püsimiseks tehakse tihtipeale viga andmemassiivide jõudluse arvutustel, mis hiljem ei taga kasutajale piisavat jõudlust. Olukorda All-Flash andmemassiividega parandades ületatakse aga mõistlik maksumus.

* Gartneri andmetel moodustab üle poole VDI lahenduse maksumusest andmemassiivi maksumus.

Tavapärase VDI lahenduse tööjaama maksumuseks on erinevatel hinnangutel pakutud 1000-2000€. Atlantis USX tehnoloogia kasutuselevõtt võimaldab vajalikku investeeringut vähendada aga lausa kuni 80% ning viia masksumuse virtuaalse tööjaama kohta vähem kui 300€-ni.

OPEX maksumus

Andmemassiivi tegelik maksumus ei seisne sugugi mitte algses investeeringus vaid 40%-60% andmemassiivi maksumusest kujuneb operatsioonikuludena (OPEX). Nendeks kuludeks on näiteks elekter, jahutus, võrk, kettarikked, hooldus, litsentsid jne. 3-5 aastase VDI projekti puhul on tüüpiline, et andmemassiivi OPEX kulud dubleerivad ka hilisemad IT kapitalikulud (CAPEX). Atlantis USX lahendusega andmemassiivide operatsioonikulusid kordades vähendades on aga võimalik dramaatiliselt üldiseid IT kulutusi vähendada.

DataFox on Atlantise sertifitseeritud partner Eestis.

Loe lisa tootja kodulehelt - http://www.atlantiscomputing.com/products/atlantis-ilio

Küsi lisa: Risto Kiilberg,
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., +3725111887